W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Badajmy znamiona!

Stay Healthy / Bez kategorii  / Badajmy znamiona!

Badajmy znamiona!

Dziewczyny, jest lato więc żyję zgodnie z hasłem „kocham słońce a słońce kocha mnie”. Głupio się do tego przyznawać jako dermatolog ALE jestem w pełni świadoma konsekwencji bezpardonowego opalania się niczym śledź w oleju. Można powiedzieć, że świadomie godzę się na pewne ryzyko, które niosą ze sobą promienie UVA & UVB. Nazwać to ignorancją a może głupotą? Ach, jakby nie było należy zdać sobie sprawę z tego, że poparzenia słoneczne powodują:

⁃ wzrost ryzyka zachorowania na czerniaka
⁃ wzrost ryzyka powstania zmian przednowotworowych i co za tym idzie wzrost ryzyka zachorowania na nowotwór inny niż czerniak (np. BCC i SCC)
⁃ przyspieszone fotostarzenie się skóry
⁃ pojawienie się przebarwień, piegów i plam soczewicowatych.

Jeśli już zdasz sobie sprawę z tego, że błache oparzenie słoneczne może mieć w przyszłości swoje poważne konsekwencje zastanowisz się 5 x czy użyć filtrów SPF czy nie.
Sam filtr jednak nie załatwi sprawy. Ważne, aby także regularnie kontrolować zmiany skórne u dermatologa. Regularnie oznacza 1 x do roku. Naukowcy ocenili, że taka regularna częstotliwość badania dermatoskopowego pozwoli z dużym prawdopodobieństwem wykryć wczesnego czerniaka i zapobiec chorobie.
A więc bierzmy za przykład najpiękniejszą na świecie mistrzynię boksu @sidorenkoboxing i oglądajmy regularnie nasze znamiona 🤍 J.

#sunscreen #melanomaawareness #stopczerniak #dermatoskopia #dermatoscopy #najpiekniejsza #naturalbeauty #dermatolog #zdrowie #healthylifestyle #takecareofyourself #takecareofyourskin #dermatologwarszawa