W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Era biostymulatorów!

Stay Healthy / Bez kategorii  / Era biostymulatorów!

Era biostymulatorów!

Biostymulatory czarują, naprawdę. Jestem o ich działaniu w pełni przekonana i uwielbiam je. Niekiedy ciężko mi wytłumaczyć, jaki dokładnie będzie efekt po zabiegu, gdyż ich działanie jest wielopoziomowe. Aż nie chce się wierzyć, jakie dobro i piękno czynią 🥹. Spróbuję tu wyjaśnić, na czym ten fenomen polega, który sprawia, że coraz rzadziej korzystam ze zwykłego wypełniacza na rzecz biostymulatora.
Najpierw trzeba sobie uświadomić, czym jest biostymulacja 🙌🏻. Jest to proces, który polega na stymulacji naszych komórek, w tym przede wszystkim fibroblastów do produkcji składników macierzy pozakomórkowej. W skrócie – podaję produkt, który pobudza komórki do produkcji przede wszystkim kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Efekt? Po czasie obserwujemy widoczną poprawę gęstości i jędrności skóry poddanej zabiegowi. W jaki sposób działamy na fibroblasty zależy przede wszystkim od podanej substancji stymulującej. Produktów biostymulujacych jest na rynku naprawdę wiele, różnią się one między sobą składnikami.
Biostymulator może zawierać między innymi: ✨Kwas hialuronowy nieusieciowany
✨Aminokwasy, takie jak glicyna, lizyna, prolina i walina
✨Hydroksyapatyt wapnia
✨Kolagen
✨Polinukleotydy
Jak dana substancja oddziałuje, opisałam powyżej na zdjęciach.
Bardzo ważny jest także sposób podawania produktu, gdyż od niego zależy, jaki efekt chcemy uzyskać. Zasadnicza różnica w porównaniu do mezoterapii polega na tym, że biostymulatory podajemy w głębsze warstwy skóry. Wyznaczono konkretne punkty anatomiczne na twarzy, w obrębie których należy aplikować produkt aby uzyskać optymalny efekt. Dzięki płynnej lub żelowej konsystencji produkty rozprowadzają się równomiernie w tkance podskórnej dając efekt silnej biostymulacji.

Jaki w końcu jest ten efekt? Czego możemy się spodziewać po serii zabiegów?
∞ zagęszczenia skóry a co za tym idzie efekt uniesienia i liftingu,
∞ likwidacji wolnych rodników w tkankach co prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze i w efekcie do spowolnienia procesów starzenia,
∞ neutralizowania chomików,
∞ przywrócenia utraconego konturu twarzy,
∞ przywrócenia utraconego profilu,
∞ neutralizacji zwiotczenia skóry,
∞ wygładzenia zmarszczek,
∞ wysmuklenia rysów twarzy,
∞ nadania sprężystości,
∞ napięcia skóry – strefa policzkowa, podpoliczkowa, linia żuchwy, „chomiki”
∞ rozjaśnienia skóry, nadając skórze efekt glow ✨✨

Tyle dobrego. Znacie produkt, który by uczynił tyle cudów na raz? Ja chyba nie 🤍. Zapraszamy serdecznie do nas @stayhealthy Julia