W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Dieta na trądzik

Stay Healthy / Bez kategorii  / Dieta na trądzik

Dieta na trądzik

Czy jest coś takiego jak dieta na trądzik? Czy za pomocą tej diety możemy zlikwidować uporczywe krostki i zaskórniki, sprawić aby twarz była nieskazitelnie piękna? Odpowiedź brzmi TAK 🤍. A zasada tej diety jest prosta – niski indeks glikemiczny. Indeks glikemiczny (IG) jest wskaźnikiem, który klasyfikuje produkty spożywcze w zależności od zawartości cukrów prostych i tym samym w zależności od ich wpływu na poziom glukozy we krwi po ok. 2-3h od spożycia.


Dieta o niskim IG opiera się na takich produktach, po spożyciu których poziom glukozy we krwi powoli i stopniowo wzrasta.
W przeciwieństwie do nich, produkty o wysokim IG powodują szybki i gwałtowny wzrost glukozy, w odpowiedzi na który nasza trzustka zaczyna wydzielać mnóstwo insuliny w celu regulacji poziomu glikemii.


Wiele badań naukowych potwierdza, że wysoki poziom insuliny pobudza produkcję sebum w gruczołach łojowych oraz zwiększa produkcję androgenów, hormonów typu męskiego, które także wywierają negatywny wpływ na rozwój trądziku.
Kluczem do zdrowej skóry jest zatem zdrowa dieta oparta na niskim IG. Jeśli nie jesteś pewna, jak podejść do tego wyzwania dietetycznego i pragniesz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania zapraszamy na wizytę do Stay Healthy Clinic 🤍

J. #dietanatrądzik #dieta #trądzik #healthyfood #indeksglikemiczny #healthyskin #doitforyou #selflove #healthylifestyle #dermatology #dermatologwarszawa