W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Jak pozbyć się przebarwień?

Stay Healthy / Bez kategorii  / Jak pozbyć się przebarwień?

Jak pozbyć się przebarwień?

Przebarwienia na skórze twarzy ? Niestety jest to częsta dolegliwość, która może pojawić się z różnych przyczyn i nie zawsze zdołamy ją zatuszować korektorem 😭.
Najczęściej takie uciążliwe plamy pojawiają się:
🔻po lecie,
🔻w trakcie ciąży,
🔻 w przypadku antykoncepcji hormonalnej i innych leków,
🔻 w przebiegu naturalnego starzenia się skóry.
🔻 Przebarwienia pozapalne, które powstają w przypadku gojenia się zmian trądzikowych to tzw. przebarwienia potrądzikowe.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy ?
🔺 Pierwszy krok to wizyta u dermatologa w celu oceny zmian barwnikowych. Podczas takiej wizyty wykluczamy złośliwe zmiany, oceniamy czy mamy do czynienia z przebarwieniem położonym powierzchownie lub głęboko w warstwie skóry.
🔺 Kolejny etap to ustalenie dalszego planu leczenia. W leczeniu przebarwień warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż często wskazana jest seria odpowiednich zabiegów.
🔺Najbardziej popularny zabieg to laserowe usunięcie przebarwień.
🔺 Bardzo skuteczne są także peelingi chemiczne z zastosowaniem pochodnych retinolu, kwasu azelainowego i fitowego jak np. Yellow Peel 💛.
🔺 W przypadku pojedynczych plam skuteczna jest także delikatna krioterapia.
🔺 Bardzo ważna jest kontynuacja terapii w domu. Podczas wizyty dermatolog przepisze odpowiednie leki i wskaże pielęgnację, która wzmocni efekt zabiegów.
🔺 Co zrobić aby przebarwienia nie wróciły ? Jest tylko jeden skuteczny sposób – ochrona przed UV 🔆 o której nie wolno absolutnie zapomnieć!

Jeśli nie radzisz sobie z przebarwieniami, zapisz się na wizytę do @stayhealthyclinic !
☎️ 664 368 808
📸 @kama_staniszewska 🤍 JL