W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Jak walczyć z cellulitem na nogach?

Stay Healthy / Pielęgnacja  / Jak walczyć z cellulitem na nogach?

Jak walczyć z cellulitem na nogach?

Jak walczyć z cellulitem na nogach? Czy w ogóle jest jakiś sposób, aby się go pozbyć? Aby w przyśpieszonym trybie ujędrnić skórę przed latem?? Przydałoby się coś, co zniweluje skórkę pomarańczową, ujędrni wiotką skórę, napnie ją i – voilà – nogi jak na wybiegu 🫦 ! Podstawowa kwestia to:

Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu – wodny (twardy) i tłuszczowy (miękki).

Pierwszy z nich powstaje na skutek zatrzymania wody w komórkach tkanki łącznej. Jego przyczynami są przede wszystkim – siedzący tryb życia i nieprawidłowa dieta.
Cellulit wodny może dotykać również kobiety szczupłe.
Drugi rodzaj cellulitu – tłuszczowy – jest skutkiem nadmiaru komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Dotyka on osoby borykające się z nadwagą i otyłością.

Dobra, pora się za to zabrać! Najpierw podstawowe wskazówki, które powtarzamy sobie niczym mantrę:

ꕤ ruszam się codziennie minimum godzinę

ꕤ piję minimum 2 litry wody dziennie

ꕤ jem zdrowo, mało i zielono

To podstawa, którą każda z nas doskonale zna. A co w przypadku jeśli pomimo zdrowego stylu życia, deficytu kalorycznego itd wciąż borykamy się z cellulitem? Czy można coś więcej zrobić?
Pewnie, że tak! Mam na to sprawdzony sposób a właściwie połączenie kilku bardzo skutecznych metod:
1. Masaż próżniowy poprawiający przepływ chłonki – regularny, w serii, a tak naprawdę minimum 2-3 x w tygodniu. Idealnie sprawdzi się tu bańka chińska lub moja ukochana #endermologia
2. Masażer antycellulitowy Lyapko – wygląda trochę jak zabawka BDSM, ale sprawdza się naprawdę fantastycznie. Jest to rodzaj wałka gumowego na którego końcu umiejscowione są metalowe igiełki. Masażer ten w żaden sposób nie uszkadza skóry lecz pobudza ją intensywnie, poprawia krążenia, rozgrzewa tkankę i podkręca metabolizm tkanki tłuszczowej. Naprawdę polecam 🌸, przekonałam się na własnej skórze.
3. Mezoterapia magicznym preparatem na cellulit, rozstępy i wiotką skórę. Taka mezoterapia połączona z np. zabiegami endermologii to prawdziwy booster. Zawarte w niej substancje wzmacniają tkankę podskórną, aktywują proces spalania tkanki tłuszczowej, poprawiają ukrwienie danego obszaru. Ja bardzo lubię łączyć zabiegi przy użyciu preparatów #cellucare i #stretchcare 🤩
Jak widać, najlepiej sprawdzi się terapia łączona przy użyciu różnych metod. Cellulit trzeba podejść od każdej strony, pobudzając krążenie, układ limfatyczny, stymulując tkankę podskórną, podkręcając metabolizm tkanki tłuszczowej itd.
Jeśli borykasz się z problemem cellulitu, umów się do @stayhealthyclinic i razem opracujemy optymalny plan terapeutyczny 🤍🌸 J.