W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Laser frakcyjny – co po zabiegu?

Stay Healthy / Bez kategorii  / Laser frakcyjny – co po zabiegu?

Laser frakcyjny – co po zabiegu?

Laser frakcyjny jest zabiegiem inwazyjnym, ale niezwykle skutecznym✨. O jego cudownych właściwościach mogłabym pisać w nieskończoność. Sam zabieg w znieczuleniu Emlą jest nie najgorszy, trochę piecze, trochę boli ale do zniesienia 😳. Po zabiegu nieunikniony jest okres rekonwalescencji, który przebiega różnie, w zależności od uwarunkowań indywidualnych. Niewątpliwy wpływ na procesy gojenia ma wiek, kondycja skóry, stan zdrowia, inne zabiegi, leczenie dermatologiczne, odpowiednia pielęgnacja, nawyki żywieniowe, styl życia itd. Ok. Ale co zrobić, jak już jesteśmy PO? Jak już mamy ten zabieg za sobą i nie możemy doczekać się tego pięknego efektu, na który tak niecierpliwie czekamy? Oto kilka wskazówek jak postąpić PO ZABIEGU Z UŻYCIEM LASERA FRAKCYJNEGO:
👉🏻 W praktyce dzielę proces gojenia się skóry na dwa etapy. Pierwsze 24h od zabiegu to pierwszy etap, kiedy to skóra jest czerwona, pulsująca i świeżo po zabiegu.
Kolejny etap rozpoczyna się po 24h i trwa kilka dni do czasu zagojenia.
∞ Pamiętaj, aby traktować skórę twarzy po zabiegu bardzo ostrożnie.
∞ Najważniejsze, aby zachować odpowiednią higienę, zmieniaj pościel i ręczniki codziennie.
1. etap gojenia ❗️ pierwsze 24h:
∞ staraj się nie dotykać skóry
∞ nie myj skóry
∞ stosuj tylko wodę termalną w celu nawilżenia skóry twarzy, nawet kilkanaście razy dziennie
∞ chroń się przed słońcem
∞ nie nakładaj makijażu
∞ możesz chłodzić skórę przy użyciu zimnych kompresów lub zimnego nawiewu
∞ staraj się spać na plecach, z nieco uniesioną głową
2. Etap gojenia ❗️ najgorsze masz już za sobą, teraz Twoja skóra rozpoczyna intensywną regenerację.
∞ Umyj skórę przy użyciu delikatnego preparatu, np. Avene Cicalfat emulsja myjąca, La Roche Posay Toleriane żel oczyszczający, Cetaphil emulsja myjąca lub Bioderma Sensibio żel myjący. Najlepiej umyć twarz wodą przegotowaną przy użyciu delikatnego preparatu.
∞ Podczas 2. etapu gojenia najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie skóry.
∞ Stosuj delikatny krem pozabiegowy kilka razy dziennie na skórę. Może to być np. Avene Cicalfat emulsja, La Roche Toleriane Ultra Sensitive krem, Aderma Epitheliale krem.
taj? Miłego wieczoru, J.