W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Mycie twarzy

Stay Healthy / Bez kategorii  / Mycie twarzy

Mycie twarzy

Jeśli pytacie mnie, co jest najważniejsze w pielęgnacji skóry twarzy to odpowiem bez wahania – mycie twarzy!
Wszystko, co dzieje się po myciu stanowi kropkę nad i a sam akt prawidłowego mycia to prawdziwe I! Bez mycia dalsze etapy pielęgnacji nie mają prawa bytu, gdyż bedą tylko kolejną warstwą, niekoniecznie wchłaniająca się i przynoszącą skutki.
Jak myć, aby dobrze umyć? Zebrałam kilka podpowiedzi, które każda z moich ukochanych pacjentek pewnie już słyszała – ale warto utrwalić je niczym mantrę:
🔹 myj twarz rano i wieczorem, nie odpuszczaj żadnego mycia!
🔹 myj twarz przy użyciu gąbeczki, najlepiej sprawdzają się gąbeczki firmy Calypso z Rossmanna (zmieniaj je co tydzień na świeżą)
🔹 do mycia używaj żelu z delikatnym kwasem np. zielony @Pharmaceris T lub różowy @Miya My Beauty Gel
🔹 nałóż żel na wilgotną gąbeczkę i myj nią twarz najpierw kolistymi ruchami a następnie podłużnymi od środka do zewnątrz, następnie wypłucz gąbkę i zmyj z twarzy resztki żelu
🔹 osusz twarz czystym ręcznikiem, nie jestem fanką suszenia papierowymi ręcznikami.
🔹 po umyciu woda micelarna lub tonik, aby przywrócić naturalne pH skóry
🔹 voilà! To już wszystko jeśli chodzi o mycie twarzy – procedura nie trwa dłużej niż 2 minutki a sprawia, że skóra odzyska efekt glow 🧚
🔹 czemu gąbeczka ? Gąbeczka nie tylko myje i doszczętnie usuwa resztki makijażu lecz działa także peelingująco i pobudzająco na układ limfatyczny – tym samym zwalcza obrzęki i pobudza krążenie chłonki!