W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Stefa zmęczenia i syndromu „burn-out”

Stay Healthy / Neurologia / Stefa zmęczenia i syndromu „burn-out”

Syndrom wypalenia

Kiedy praca przestaje przynosić satysfakcję.

Wypalenie zawodowe

Syndrom burn-out dotyka osoby długotrwale narażone na stres w pracy. Uważa się, że najbardziej narażone wystąpienie problemu są osoby, które do pracy podchodzą z dużym zaangażowaniem, mają tendecję do stawiania sobie coraz wyższych wymagań i surowej oceny własnych dokonań.

Pod presją

Przytłoczenie nagromadzenień obowiązków i presja na osiąganie wysokich wyników przekłada się na wyczerpanie fizyczne i emocjonalne. Osoby wykonujące zawody zaangażowane w pomoc innym powinny szczególnie dbać o zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Trzy problemy

Dlaczego należy szybko reagować? Syndrom wypalenia przejawia się nie w jednym, ale trzech aspektach życia człowieka. Osłabia fizycznie i psychiczne, ale wpływa także zachowanie, zdolność do wywiązywania się z zadań i obowiązków. To nie tylko bóle głowy, rozdrażnienie, poczucie ciągłego zmęczenia, to utrata poczucia własnej wartości.

Syndrom „burn-out” przekłada się negatywnie na kontakty z ludźmi, nie tylko współpracownikami. Ucierpieć mogą relacje z najbliższymi, członkami rodziny i przyjaciółmi.

Niektóre z możliwych symptomów

bóle głowy

zaburzenia snu

przygnębienie

spadek samooceny

izolowanie się, pogorszenie relacji międzyludzkich

problemy z samoorganizacją, terminowością

Zmęczenie i stres

Problemy, których konsekwencji nie należy lekceważyć.
Stres może działać motywująco, ale w większości przypadków doświadczanie go nie należy do przyjemnych ani zdrowych emocji. Im dłużej się utrzymuje tym większe szkody wyrządza, psychiczne i fizyczne. Stres w pracy w dłuższej perspektywie sprawia, że przestajemy doceniać swoje możliwości i osiągnięcia.

W Stay Healthy pragniemy pomagać w znalezieniu szczęścia i równowagi.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ