W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Strefa diagnostyki neurologicznej

Stay Healthy / Neurologia / Strefa diagnostyki neurologicznej

Neurologia

Diagnostyka i leczenie schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego.
Z uwagi na obszerność tej dziedziny medycyny jest ona ściśle spokrewniona z m.in. psychiatrią, psychosomatyką, neurochirurgią, traumatologią, immunologią a także szeregiem innych zaburzeń endokrynologicznych i metabolicznych. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami u których podstaw leży proces niszczenia tkanki nerwowej.
W Stay Healthy oferujemy Państwu holistyczną opiekę neurologiczną bazującą na wieloletnim doświadczeniu oraz długoletnim stażu zagranicznym naszego zespołu a także nowoczesnych metodach diagnostycznych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem medycznym i odpowiednią aparaturą, która umożliwia wykonanie wszelkich procedur oraz zabiegów neurologicznych.

Proces diagnostyczny

KONSULTACJA NEUROLOGICZNA

Konsultacja neurologiczna polega na zebraniu starannego, bardzo dokładnego wywiadu lekarskiego oraz na przeprowadzeniu badania neurologicznego. Podczas badania neurologicznego lekarz ocenia m.in. funkcję nerwów czaszkowych, siłę, sprawność i zborność mięśni kończyn wraz z napięciem mięśniowym, bada odruchy nerwowe, czucie powierzchowne, koordynację pacjenta i ocenia mowę.

W razie konieczności należy pogłębić diagnostykę dodatkowymi badaniami diagnostycznymi, którymi są:

pomiary funkcji nerwów (ENG, MEP, sonografia nerwów obwodowych)

pomiary funkcji mięśni (EMG)

naczyń (USG Doppler i Duplex)

czynności mózgu (EEG)

BADANIA

Większość ww. badań można wykonać w trybie ambulatoryjnym – znajdują się one w naszym cenniku usług Stay Healthy. W swojej codziennej praktyce lekarz neurolog ściśle współpracuje z lekarzami radiologami w celu wykonania oraz interpretacji badań obrazowych, tj. tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i angiografii naczyń. W części przypadków wskazana jest także praca zespołowa z lekarzami innych specjalizacji, tj. kardiologa i urologa.

W przypadku poważnych, zagrażających życiu schorzeniach neurologicznych wskazane jest poszerzenie diagnostyki o analizę płynu mózgowo-rdzeniowego a także szereg badań laboratoryjnych.

PLAN TERAPEUTYCZNY

Po zakończeniu procesu diagnostycznego lekarz neurolog ustala wspólnie z pacjentem dalszy plan terapeutyczny bazujący m.in. na ustaleniu leczenia oraz wdrożenia ew. rehabilitacji. Terapia neurologiczna bazuje na farmakoterapii konwencjonalnej oraz leczeniu z dziedziny ziołolecznictwa. Ten model leczenia jest często uzupełniany zabiegami z zakresu fizjoterapii, ergoterapii, logopedii oraz medycyny ortomolekularnej.

Sukces terapeutyczny w tej dziedzinie zależy od współpracy pacjenta z lekarzem, jego doświadczenia zawodowego i kompetencji.

Z jakimi schorzeniami neurologicznymi zgłaszają się pacjenci najczęściej?

Bóle głowy, migrena

Zawroty głowy

Wszelakie bóle – kręgosłupa, obręczy barkowej, kończyn

Zaburzenia koordynacji ruchowej

Drżenia

Zaburzenia snu

Zaburzenia koncentracji, pamięci

Choroby neurodegeneracyjne, tj. choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, pląsawica

Stwardnienie rozsiane

Zaburzenia czucia

Polineuropatie, tj. polineuropatia cukrzycowa

Zaburzenia związane z oddawaniem moczu

Zaburzenia psychosomatyczne

Zaburzenia funkcji seksualnych

Zaburzenia przytomności, omdlenia

Padaczka

Zaburzenia przekrwienia mózgu, udary

Krwawienia śródczaszkowe

Tętniaki

W Stay Healthy zaopiekujemy się całą rodziną, od malucha po osoby dorosłe.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ