W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Strefa zaburzeń snu

Stay Healthy / Neurologia / Strefa zaburzeń snu

Odpowiednia ilość snu

Jest dla nas wszystkich ważnym warunkiem dobrego samopoczucia, jak również fizycznej i duchowej sprawności.

Zaburzenia snu mogą mieć wiele przyczyn. Są one często czynnikiem ryzyka wywołującym fizyczne i psychiczne choroby. Z tego powodu kluczowym jest, aby w odpowiednim momencie zdiagnozować zaburzenia snu oraz dobrać indywidualne leczenie.

Najbardziej powszechne są zaburzenia związane z zasypianiem oraz z ciągłym, nieprzerwanym snem. Wynikają one z długotrwałego obciążenia psychicznego wywołanego np. stresem. Ponadto, negatywny wpływ na sen mogą mieć: zespół niespokojnych nóg, bóle w nocy, zaburzenia oddechu podczas snu (bezdech senny). Zaburzyć sen mogą również niektóre leki, tryb życia i nieregularne godziny pracy.

Zgodnie z najnowszymi badaniami w tej dziedzinie, okazuje się, że ponad 30% społeczeństwa powyżej 25 roku życia cierpi na zaburzenia snu.

Pomoc

Po kompleksowej diagnozie omawiamy wspólnie z pacjentem indywidualną terapię.
Polega ona na: ustaleniu zasad higieny snu, wyznaczeniu pory zasypiania oraz wstawania, znalezieniu czasu i sposobu na relaks, omówieniu w jaki sposób przekierowywać swoją uwagę i koncentrację, zapoznaniu z terapią ciemności (melatonina, Blue-light-Blocker), wprowadzeniu odpowiednich leków oraz terapii ziołowej. W razie potrzeby skierowujemy pacjentów także na polisomnografię w placówce medycznej.

Wyczerpujący wywiad lekarski, badania medyczne i diagnostyka laboratoryjna są ważnymi elementami terapii.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ