W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Skóra naczyniowa to skóra wrażliwa

Stay Healthy / Dermatologia  / Skóra naczyniowa to skóra wrażliwa

Skóra naczyniowa to skóra wrażliwa

Jak to jest, że pomimo tego, że kosmetyk jest dedykowany skórze naczyniowej powoduje pieczenie, podrażnienie, zaczerwienienie i świąd?
Skóra naczyniowa równa się skóra wrażliwa! Rumień i powierzchowne naczynka sprawiają, że ten rodzaj cery jest szczególnie wrażliwy na bodźce – zewnętrzne i wewnętrzne. Oznacza to, że nadmiernie reaguje na stres, ostre przyprawy, złą pielęgnację, niewłaściwe kosmetyki, papierosy, alkohol a nawet wodę. Jak sobie poradzić z cerą reaktywną? Nie ma jednego idealnego kosmetyku dla wszystkich, ten rodzaj skóry jest bardzo kapryśny. Mam jednak kilka dobrych rad:
– Zwróć uwagę na skład kosmetyku – musi być bogaty w substancje łagodzące a przy tym przede wszystkim nawilżać.
– Najważniejszy aspekt jest ten, aby zachować minimalizm wśród składników – staraj się wybierać kosmetyki, które nie mają ich więcej niż 15-20.
– Staraj się stosować kosmetyki jednej linii. Aby redukować ilość substancji czynnych.
– Staraj się stosować kosmetyki wysokojakościowe. Raczej mniej, ale za to z wyższej półki. Szczególnie w przypadku cery reaktywnej dobra jakość kosmetyków oraz kontrolowany skład odgrywają ważną rolę.
– Jeśli jakiś kosmetyk pomimo tego, iż jest dedykowany skórze naczyniowej powoduje pieczenie i rumień – odstaw go. Każda cera naczyniowa jest inna, nie ma jednej recepty dla każdego.
– Jeśli już znajdziesz swój odpowiedni krem – stosuj go. Cera reaktywna nie lubi zmian. Dopóki kosmetyk działa, koi i nie podrażnia nie ma co zmieniać go.
– Mycie twarzy musi być łagodne. Mycie twarzy oraz demakijaż stanowią ważny aspekt pielęgnacji i należy zwrócić uwagę aby były starannie wykonane. Cera reaktywna nie lubi gorącej wody, ostrego pocierania oraz drażniących, wysuszających preparatów myjących. Stosuj gąbeczkę oraz delikatną piankę do mycia twarzy.
– Ochrona przeciwsłoneczna – stosuj ją za każdym razem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że rumień nasila się pod wpływem promieni UV. Zainwestuj w krem bebe do skóry naczynkowej zawierający od razu wysoki filtr.
– Jeśli rumień jest uporczywy, pojawiają się zmiany zapalne oraz krostki – nie zwlekaj – udaj się na wizytę do @stayhealthyclinic !