W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

testy alergiczne TRUE TEST36

Stay Healthy / Dermatologia  / testy alergiczne TRUE TEST36

testy alergiczne TRUE TEST36

Zastanawiasz się, czemu zawsze po konkretnym kremie pojawia się kaszka na twarzy ☠️? Czemu wszystko swędzi po zastosowaniu balsamu do ciała o zapachu limonki? Czemu pojawiają się suche placki na powiekach po nałożeniu nowych cieni? Hmm, zapewne jest to alergia kontaktowa na któryś ze składników. Ale jak to sprawdzić? Oczywiście, możemy odstawić podejrzany preparat i obserwować czy zmiany skórne ustępują. Ale skąd wiadomo co konkretnie uczula? Czy kupując kolejny krem nie zaostrzymy jeszcze całej sytuacji?
Wyjście jest jedno – możemy wykonać testy płatkowe w kierunku alergii kontaktowej. Jest to badanie diagnostyczne, które polega na naklejeniu na skórę pleców odpowiednich plastrów wśród których ulokowane jest 36 najczęstszych, potencjalnych antygenów – czyli czynników lub substancji uczulających. Po 48h ściągamy plastry, wykonujemy pierwszy odczyt a potem po 2 dniach kolejny.
Co się dzieje pod plastrami? Jeśli rzeczywiście występuje u nas alergia na konkretny czynnik w miejscu jego przylegania wystąpi reakcja na skórze – reakcja ta może sięgać od delikatnego rumienia w przypadku lekkiej alergii aż po zmiany sączące, ropne – w przypadku nasilonej alergii (tj. widać u mojej pacjentki na zdjęciu w przypadku alergii na nikiel).
Warto wspomnieć, że alergia na składniki kosmetyków jest dosyć częstą dolegliwością, uczulają w szczególności kosmetyki kolorowe i perfumy.
Jeśli podejrzewasz u siebie taką alergię lub chciałabyś się po prostu dowiedzieć czy nic Cię nie uczula zapraszamy do @stayhealthyclinic na wykonanie badania TRUE TEST 36 .
Julia