• instagram
  • facebook

Pękające pięty

Pięty są nośnikiem całego ciała i to na nich spoczywa największy ciężar i ucisk.
Pękające pięty najczęściej spowodowane są niewłaściwą pielęgnacją, jednak mogą być też oznakami choroby lub rezultatem noszenia źle dopasowanego obuwia. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie dobrego specjalisty, który określi przyczynę pękania skóry na piętach. Nieleczone pęknięcia w obrębie pięt z czasem mogą przekształcić się w głębokie rozpadliny, sprawiające ból i trudności podczas chodzenia.
Pękające pięty stanowią uciążliwą dolegliwość – nie tylko wyglądają mało estetycznie lecz po czasie stają się bolesne i uciążliwe. Naruszony naskórek stanowi wrota infekcji, łatwo tu o o nadkażenia bakteryjne lub grzybicze a zainfekowane rany goją się jeszcze trudniej.
W zależności od stopnia i głębokości pęknięć podolog przyjmuje odpowiednią strategię leczenia. Zazwyczaj stosuje się najpierw preparaty zmiękczające naskórek a następnie usuwa się zrogowaciały naskórek otaczający pęknięcia za pomocą skalpela lub dłuta odpowiedniej grubości.
Zastosowane leczenie podologiczne jest bezbolesne.

FAQ

O czym świadczą popękane pięty?

Odwodnienie skóry jest jednym z czynników, które przyczyniają się do rozwoju procesu pękania pięt. Również noszenie nieodpowiedniego obuwia, brak prawidłowej pielęgnacji i zła dieta- jeżeli brakuje podstawowych składników mineralnych oraz witamin, zwłaszcza witaminy A i żelaza, skóra może stać się szorstka i pękać.

Jaka jest przyczyna pękania pięt?

Odwodnienie, noszenie nieodpowiedniego obuwia -butów zbyt ciasnych, na wysokim obcasie, jak również tych na zbyt niskiej podeszwie, które słabo amortyzują siły powstające podczas chodzenia. Nadwaga, jednostki chorobowe, cukrzyca czy predyspozycje genetyczne.

Jakich witamin brakuje, gdy pękają pięty?

Witaminy oraz kwasy tłuszczowe mają niebagatelny wpływ na stan naszej skóry, jeśli masz popękane pięty zwróci uwagę na niedobór : witaminy B3, A, E, C oraz kwasów omega-3.

Jak leczyć pękające pięty?

Podczas zabiegu podolog zajmuje się głównie wyrównaniem krawędzi pęknięć i nałożeniem odpowiednich preparatów czy odciążeń. Istotną rolę pełni pielęgnacja domowa oraz profilaktyka.

Czym smarować pięty, żeby nie pękały?

Kremem przeznaczonym do zrogowaciałej i popękanej skóry, np. z mocznikiem, witaminą A. Warto też 1-2 razy zaaplikować na stopy grubszą warstwę kremu lub maski, a następnie owinąć je folią.
Skontaktuj się z nami

    Stay Healthy
    Przegląd prywatności

    Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.