Search
 

Medycyna estetyczna

Stay Healthy / Medycyna estetyczna

Medycyna przeciwstarzeniowa

Zależy nam na tym, aby kompleksowo dbać o dobrostan psychofizyczny każdego pacjenta.

Cel medycyny anti-aging

Jest nim zachowanie witalności, świetnej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej, młodego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

Wydłużenie i poprawa jakości naszego życia

Przesłanie medycyny przeciwstarzeniowej jest adresowane do każdego z nas, niezależnie od wieku. Nigdy nie jest za późno ani tym bardziej za wcześnie, aby poprawić stan zdrowia.

Na każdym etapie życia, pomimo upływającego czasu

Musimy pamiętać, że codziennie pracujemy na długość oraz jakość naszego życia, gromadząc ten cenny kapitał lub tracąc go.

Nikt nie powiedział, że starość oznacza koniec życia, więc czemu nie mielibyśmy przeżyć jej w sposób aktywny i radosny, skoro dzisiejsza medycyna nam to umożliwia?

Zdrowie - cenny kapitał

Definicja zdrowia

Wg definicji zdrowie jest dobrostanem psychofizycznym a w dzisiejszych czasach określenie medycyna anti-aging kojarzy się z powiększeniem ust lub wygładzeniem zmarszczek a niewielu z nas zdaje sobie sprawę co leży u podłoża starzenia się organizmu.

Dopiero ta wiedza pozwoli nam w pełni czerpać korzyści z jej dobrodziejstw i jak najdłużej utrzymać witalność na jak najwyższym poziomie. Czasu zatrzymać się nie da, ale możemy spowolnić skutki jego upływu. I tutaj z pomocą przychodzi medycyna przeciwstarzeniowa, w wielu kręgach nazywana również medycyną profilaktyczną, gdyż jest ona ukierunkowana na wczesne wykrywanie zaburzeń funkcjonowania organizmu, niedoborów hormonalnych i odpowiednią ich terapię lub substytucję.

Spadek produkcji substancji regulujących procesy

Wiadomym jest, że z wiekiem dochodzi w organizmie człowieka do spadku produkcji wielu substancji regulujących procesy jego funkcjonowania (m.in. hormonów takich jak testosteron u mężczyzn, czy estrogeny u kobiet, oraz wielu innych jak hormon wzrostu HGH, melatonina, DHEA, hormony tarczycy).

Na powyższe zaburzenia poza wiekiem może mieć również wpływ wiele innych czynników, jak stres, przemęczenie czy nadużywanie środków anabolicznych czy psychoaktywnych. Ma to niewątpliwie swoje odbicie w rozwoju wielu chorób uznawanych w dniu dzisiejszym za cywilizacyjne, jak chociażby choroba niedokrwienna serca, zaburzenia gospodarki lipidowej, miażdżyca uogólniona, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość czy zespół metaboliczny.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging umów się na wizytę lekarską, aby ustalić szczegóły! Kwota za wizytę zostanie odliczona przy kolejnym zabiegu.

W Stay Healthy wykonujemy zabiegi z zakresu

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Zabiegi z użyciem wypełniaczy

Mezoterapia igłowa

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

Peelingi lekarskie

Zabiegi anti-aging z użyciem lasera frakcyjnego

Problem

Skala problemu jest duża i wpływa ostatecznie na przewidywalną długość i jakość życia.
Udowodniono niejednokrotnie, że wprowadzenie odpowiednich zmian w trybie życia i rozpoczęcie w porę spersonalizowanej terapii i suplementacji hormonalnej istotnie redukuje ryzyko ich rozwoju, postępu i finalnie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz pomaga zachować młodzieńczy wigor do późnych lat życia.