Search
 

Kwas hialuronowy – piękne usta

Stay Healthy / Medycyna estetyczna / Kwas hialuronowy – piękne usta
Obszar zastosowania

Częstotliwość

Ile trwa rekonwalescencja

Czy zabieg jest bolesny

Wskazania

Przeciwskazania

Kwas hialuronowy

Powiększenie i modelowanie ust
Nie ma dwóch takich samych ust! Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem przynoszącym niewątpliwie dużo satysfakcji i radości – zarówno dla pacjentki jak i lekarza. Jest to jeden z naszych ulubionych zabiegów! Jest wiele przyczyn, które skłaniają pacjentki do tego zabiegu a do najczęstszych z nich należy niezadowolenie z kształtu i struktury ust, za mała objętość lub asymetria, niekorzystne proporcje względem innych części twarzy.
Bardzo popularny jest też zabieg nawilżania ust, polegający na podaniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego który przyczyni się do wyglądu pełnych, nawilżonych i mięsistych ust bez nadmiernego dodawania objętości. Zabieg nawilżenia ust jest jednym z naszych ulubionych, gdyż efekt gwarantuje ich naturalny i jędrny wygląd!

Co warto wiedzieć

 • Usta
 • Aktywna opryszczka
 • Zakażenie w obrębie ust
 • Leczenie stomatologiczne
 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
 • Skłonność do powstania bliznowców, keloidów
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Należy spożywać minimum 2 litry płynów dziennie
 • Unikać zabiegów kosmetycznych z użyciem ciepła, gdyż przyśpieszają degradację kwasu
 • W razie powstania siniaków zalecane jest stosowanie maści z arniką i/lub żelu z heparyną kilka razy dziennie
 • W razie bolesności, obrzęku można daną okolice delikatnie chłodzić
 • Jeśli lekarz zaleci, należy masować usta podłużnymi ruchami.

Zabieg polega na iniekcji kwasu hialuronowego w czerwień wargową. Bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem dokładnie omówić z lekarzem oczekiwany efekt, gdyż są różne sposoby powiększania ust a każde usta są inne. Lekarz musi zrozumieć, jakiego efektu oczekujesz, aby w pełni spełnić Twoje oczekiwania. Pomocne może się okazać pokazanie zdjęć, które przedstawiają Twoje wymarzone usta. Przed przystąpieniem do zabiegu właściwego zostaje nałożony preparat znieczulający, najczęściej w postaci kremu lub w postaci iniekcji podśluzówkowych. Gdy miejsce zabiegu zostanie znieczulone lekarz przystępuje do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w czerwień wargową lub jej okolice. Później za pomocą dłoni rozmasowuje miejsce i rozprowadza kwas w adekwatnym do celu zabiegu kształcie. Ilość preparatu ustala lekarz w porozumieniu z pacjentem. Zabieg wraz z czynnościami dodatkowymi takimi jak wywiad lekarski i znieczulenie miejscowe trwa zwykle od 45 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu usta najczęściej są opuchnięte, dlatego ostateczny efekt zabiegu widoczny będzie dopiero kilka dni po zabiegu.

Nie ma dwóch takich samych ust i dlatego efekt każdego zabiegu będzie niepowtarzalny. Efekt końcowy zależy oczywiście od anatomii i budowy ust, od tego, czy jest to pierwszy zabieg czy kolejny oraz od metody iniekcji i rodzaju użytego preparatu kwasu hialuronowego. Efekt zabiegu widoczny jest od razu, natomiast w większości przypadków pojawia się obrzęk, który utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni. Niekiedy mogą pojawić się także siniaczki. W pierwszą dobę po zabiegu należy unikać ciężkiej aktywności fizycznej, picia alkoholu, palenia papierosów i lotów samolotem. Warto obserwować okolicę ust kilka dni po zabiegu, jeśli zauważysz, że pojawia się opryszczka – powiadom swojego lekarza, aby wdrożyć odpowiednie leczenie.
Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od predyspozycji indywidualnych i rodzaju kwasu hialuronowego. Można jednak przyjąć, że efekty, które osiągamy dzięki wypełniaczom najczęściej utrzymują się około 1 roku. Zabieg powiększania ust można bezpiecznie powtarzać w chwili, kiedy poczujemy, że nasze usta ponownie tracą wymarzoną jędrność i kształt.

Czas trwania zabiegu

20-40 min

Okres rekonwalescencji

1-5 dni

Jak często powtarzać zabieg

Co 6-24 miesiące

Cena

Od 900 zł