Search
 

Mezoterapia skóry głowy

Stay Healthy / Medycyna estetyczna / Mezoterapia skóry głowy
Obszar zastosowania

Częstotliwość

Ile trwa rekonwalescencja

Czy zabieg jest bolesny

Wskazania

Przeciwskazania

Mezoterapia skóry owłosionej głowy

Dr Cyj Hair Filler
Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów na różne postacie łysienia, zwalczając nadmierne wypadanie włosów oraz poprawiając ich kondycję. Preparaty mezoterapii zawierają aktywne składniki, które hamują proces wypadania, wspomagają odrost włosów oraz poprawiają ich strukturę. Szybki efekt gwarantowany jest poprzez podawania preparatu precyzyjnie do skóry owłosionej głowy, gdzie działa bezpośrednio na mieszki włosowe i cebulkę włosową.
Należy pamiętać, iż jest wiele przyczyn wypadania włosów i w każdym przypadku należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę, aby lekarz postawił odpowiednią diagnozę. W oparciu o rozpoznanie dobierana jest wówczas odpowiednia terapia leczenia łysienia na którą składają się leki miejscowe i/lub doustne preparaty, zabiegi na skórę głowy oraz odpowiednia suplementacja. Podczas wizyty lekarz powinien obejrzeć skórę głowy pod powiększeniem, urządzeniem zwanym wideodermatoskopem. Takie badanie nazywa się trychoskopią. A w razie konieczności zlecić wykonanie badań laboratoryjnych oraz zebrać dokładny wywiad. Mezoterapia skóry głowy stanowi zatem bardzo istotny element terapii łysienia i powinna być włączona w plan leczenia.
Zabieg Dr Cyj Hair Filler to mezoterapia stosowana na skórę głowy będąca unikalnym programem terapii łysienia wykorzystująca preparat peptydowy, który wspomaga odrost włosów, ale także zatrzymuje proces ich wypadania. Skład preparatu to siedem zróżnicowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. Działanie preparatu polega na poprawie mikrokrążenia skóry głowy oraz odżywieniu mieszków włosowych, ale także stymulowaniu komórek do namnażania oraz hamowania niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych.

Terapia przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z problemem łysienia, niezależnie od rodzaju i powodu kłopotów. Zabieg pomaga osobom, które cierpią z powodu nadmiernej utraty włosów spowodowanej stresem, niewłaściwą dietą, złą pielęgnacją, czy zaburzeniami hormonalnymi.

Prace nad innowacyjnym składem preparatu trwały niemal 10 lat.

Zaowocowały powstaniem innowacyjnej metody “Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych”, która zapewnia długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.Niepowtarzalna formuła i technologia sprawiają, że już minimalna dawka skoncentrowanego preparatu utrzymuje się w skórze jeszcze przez dwa tygodnie od zabiegu, powodując stopniowe, powolne uwalnianie i działanie składników aktywnych.

Co warto wiedzieć

  • Skóra owłosiona głowy
  • Zakażenie w obrębie danego obszaru
  • Ciąża, okres karmienia piersią
  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
  • Skłonność do powstania bliznowców, keloidów
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Należy spożywać minimum 2 litry płynów dziennie
  • W razie powstania siniaków zalecane jest stosowanie maści z arniką i/lub żelu z heparyną kilka razy dziennie
  • W razie bolesności, obrzęku można daną okolicę delikatnie chłodzić

Mezoterapię dr Cyj Hair Filler podaje się w sposób drobnych depozytów w obszar objęty łysieniem przy użyciu cienkiej igiełki. U osób wrażliwych zabieg można wykonać po wcześniejszym znieczuleniem skóry głowy specjalnym aerozolem. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, okres rekonwalescencji nie jest wymagany. Zaleca się aby procedura była powtarzana w serii 4 zabiegów w odstępie 2 tygodni. Cała terapia trwa 2 miesiące. Dla podtrzymania efektu warto wykonać zabieg przypominający po 6 miesiącach.
Bardzo korzystne w terapii łysienia okazała się terapia naprzemienna. Polega ona na wykonaniu naprzemiennie zabiegu mezoterapii i osocza bogatopłytkowego w odstępie dwu-/ trzytygodniowym. Po około 6-7 tygodniach od serii zabiegów widoczny jest znaczny odrost włosów typu baby hair. Terapia ta powinna być prowadzona pod nadzorem lekarza, gdyż leczenie łysienia często wymaga także farmakoterapii.

Pierwsze widoczne oraz trwałe efekty zauważalne są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów. Obserwujemy przede wszystkim zahamowanie wypadania włosów. Dzieje się tak poprzez działanie na poziomie genów i DNA. Zostają pobudzone do wzrostu nowe włosy.
Zauważalny efekt w postaci odrostu i wzmocnienia włosów występuje około 6 tygodni po zakończeniu serii zabiegów.
Efekty kuracji utrzymują się przez rok. Po tym okresie, terapię należy powtórzyć.

Czas trwania zabiegu

30 min

Okres rekonwalescencji

1-3 dni

Jak często powtarzać zabieg

Serie 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni a następnie 1 zabieg przypominający co 3 miesiące.
Bardzo skuteczne jest stosowanie naprzemiennych zabiegów Dr CYJ i PRP.

Cena

600 zł