Search
 

Polinukleotydy

Stay Healthy / Medycyna estetyczna / Polinukleotydy
Obszar zastosowania

Częstotliwość

Ile trwa rekonwalescencja

Czy zabieg jest bolesny

Wskazania

Przeciwskazania

Zabiegi z użyciem polinukleotydów

Preparaty do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry, opracowane na bazie naturalnych polinukleotydów
Skuteczność tego zabiegu została naukowo potwierdzona: nawilża, zagęszcza i ujędrnia skórę, przywracając jej naturalny blask. Wykazano także pozytywny wpływ polinukleotydów na porost włosów u osób z łysieniem. Po podaniu preparatu substancje w nim zawarte działają na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji i nawilżenia.
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry.

Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.

Trzy mechanizmy działania

Lifting, czyli stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie

Działanie antyoksydacyjne oraz eliminowanie wolnych rodników które powstają na skutek wielu różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta,

Nawilżenie, czyli wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna.

Co warto wiedzieć

 • Skóra twarzy
 • Okolica doliny łez
 • Skóra szyi, dekoltu
 • Skóra dłoni
 • Skóra owłosiona głowy
 • Zakażenie w obrębie danego obszaru
 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
 • Skłonność do powstania bliznowców, keloidów
 • Choroby autoimmunologiczne
 • W razie powstania siniaków zalecane jest stosowanie maści z arniką i/lub żelu z heparyną kilka razy dziennie
 • W razie bolesności, obrzęku można daną okolice delikatnie chłodzić

Zabieg przy użyciu polinukleotydów przeprowadzany jest przy użyciu kaniuli lub igły. Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych tzw. punktach bioestetycznych na twarzy w jej środkową i dolną część (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15ml). Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów. Procedura nie jest bolesna i może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie.
Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o działaniu uczulającym.
NucleoFILL występuje w dwóch rodzajach:
NucleoFILL Medium – zawiera 1,5ml 2% polinukleotydów
NucleoFILL Strong – zawiera 1,5ml 2,5% polinukleotydów
NucleoFILL Soft Plus– zawiera 2 ml 2,5% polinukleotydów – dedykowany skórze okolicy oczu

Pierwszy efekt po zabiegu widoczny jest po 3-4 dniach, kiedy to preparat swobodnie dyfunduje i się rozprzestrzenia. W wyniku zabiegów z użyciem polinukleotydów skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna i poprawia się jej koloryt.
Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy. Należy mieć na uwadze, że efekt potęguje się w czasie a terapia wymaga serii zabiegów. Ocena skóry po serii zabiegów powinna nastąpić nie wcześniej niż po 4-6 miesiącach.

Czas trwania zabiegu

45 min

Okres rekonwalescencji

2-4 dni

Jak często powtarzać zabieg

Serie 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni a następnie 1 zabieg przypominający co 3 miesiące.
Bardzo skuteczna jest terapia łączona z innymi biostymulatorami.

Cena

900 zł – twarz; skóra owłosiona głowy
700 zł – okolica oka