• instagram
  • facebook

Chirurgia

Dermatochirurgia, czyli chirurgia skóry, jest specjalistyczną dziedziną medycyny, która integruje elementy dermatologii, chirurgii, onkologii oraz flebologii. Skupia się na leczeniu chorób skóry i tkanki podskórnej poprzez precyzyjne usuwanie zmian patologicznych.

Popularne metody

chirurgicznego usuwania znamion obejmują różnorodne techniki, takie jak:
Skalpel – tradycyjna metoda chirurgiczna, która umożliwia dokładne usunięcie zmian.
Laser CO2 – skutecznie usuwa zmiany skórne za pomocą skoncentrowanej wiązki światła.
Elektrokoagulacja – wykorzystuje prąd elektryczny do usuwania zmian skórnych.
Krioterapia – polega na zamrażaniu zmian skórnych ciekłym azotem.
Wybór najodpowiedniejszej metody zależy od specyfiki zmiany skórnej i jest dokonywany podczas konsultacji z lekarzem specjalistą.

W Stay Healthy – klinice medycyny estetycznej – oferujemy również usługi z zakresu dermatochirurgii – zadbamy o dokładne i bezpieczne usunięcia twoich zmian skórnych. Pracujemy z chirurgami, którzy mają bagaż doświadczeń związanych z atopowymi znamion barwnikowych, guzkami tkanki podskórnej, usuwaniem torbieli czy kaszaków. Naszym celem jest osiągnięcie doskonałych rezultatów i zapewnienie pełnego komfortu w trakcie całego zabiegu.

Do zabiegu usuwania zmian skórnych wystarczy miejscowe znieczulenie, bez względu na wielkość usuwanej zmian. Zabieg wykonuje wykwalifikowany chirurg ogólny lub onkolog.

Usuwanie chirurgiczne znamion barwnikowych, kurzajek, włókniaków, kaszaków, tłuszczaków i innych podobnych zmian, może poprawić wygląd skóry, a w niektórych przypadkach jest również konieczne z powodów zdrowotnych. Dzięki precyzyjnym technikom cięcia, pozostaje jedynie niewielki ślad, który szybko się goi i jest mało zauważalny.

WSKAZANIA I PRZECIWSKAZANIA

Wskazania:
– zmiana o nieznanej przyczynie
– szybki wzrost zmiany skórnej
– nieprawidłowy kształt bądź kolor
– trudna jednoznaczna diagnoza
– zmiana powodująca ból
– odnowienia zmiany skórnej

Przeciwskazania:
– ciąża i karmienie piersią
– aktywna choroba nowotworowa
– zaburzenia krwiotwórcze (przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych)
– nadwrażliwość na preparaty znieczulające
– choroby skóry
– skłonność do powstawania bliznowców

Koszt zabiegu: od 350 zł
Czas zabiegu: między 15 a 60 min

Znieczulenie: miejscowe
Rekonwalescencja: 7-14 dni

section>

FAQ

Co to zmiana skórna?

Zmiana skórna to wszelkie nieprawidłowości lub odmienności w strukturze, kolorze lub konsystencji skóry, które mogą przybierać formę znamion, brodawek, kaszaków, włókniaków, naczyniaków czy tłuszczaków. Zmiany skórne mogą być łagodne, ale niektóre mogą wymagać dalszej diagnostyki lub leczenia, szczególnie jeśli wykazują cechy niepokojące, takie jak szybki wzrost, zmiana koloru, ból czy krwawienie.

Kto usuwa zmiany skórne?

W Centrum Medycznym Stay Healthy usuwanie zmian skórnych przeprowadzają chirurdzy – dr n. med. Adam Dmitruk oraz dr n. med. Leszek Zając.

Ile kosztuje usunięcie zmiany skórnej?

W zależności od metody usuwania zmian, ceny zaczynają się od 350 zł. W Centrum Medycznym Stay Healthy usuwanie zmian odbywa się metodami: krioterapii, laserowym usunięciem zmiany skórnej, wycięcia zmian skórnych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie wymaga żadnego przygotowania.

Czy po zabiegu usuwania zmiany skórnej zostaje ślad?

Po zdjęciu szwów powstaje blizna. Proces jej tworzenia może trwać nawet do 12 miesięcy, dlatego przez ten okres bliznę należy chronić przed słońcem. Jeśli pacjent ma skłonność do tworzenia blizn przerostowych lub keloidów, wskazane jest stosowanie plastrów silikonowych.

Po jakim czasie widać efekty zabiegu usuwania zmiany skórnej?

Efekty widać od razu po wykonanym zabiegu.

Czy zabieg usuwania zmian skórnych boli?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Pacjenci często obawiają się bólu po ustąpieniu działania znieczulenia. Rana pooperacyjna może powodować niewielki dyskomfort, jednak zazwyczaj nie jest bolesna.

Czy usuwanie znamion jest bezpieczne?

Tak. Znamię kwalifikowane do usunięcia chirurgicznego jest najczęściej zmianą podejrzaną, dlatego jeśli dermatolog zaleci usunięcie znamienia barwnikowego, należy je wyciąć. Wbrew przesądom, usunięcie zmiany nie niesie za sobą większego ryzyka.
Skontaktuj się z nami

    Stay Healthy
    Przegląd prywatności

    Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.