Polinukleotydy
Zabieg biostymulujący z użyciem polinukleotydów stymuluje i pobudza skórę do zagęszczenia i ujędrnienia. Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA które pobudzają własne możliwości regeneracyjne skóry poprzez działanie na fibroblasty zawarte w skórze. Hamują fotostarzenie i zwalczają wolne rodniki, przyczyniając się do spowolniania procesów starzenia.

Czym są polinukleotydy?
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Podane do skóry wywierają bezpośredni wpływ na metabolizm fibroblastów oraz jakość macierzy pozakomórkowej, zapewniając fibroblastom odpowiednie warunki do wzrostu.
Dzięki temu polinukleotydy zwiększają jędrność, napięcie i elastyczność skóry, poprawiają strukturę blizn potrądzikowych, rozstępów, działają ochronnie w przypadku objawów fotostarzenia oraz wpływają korzystnie na poziom nawilżenia skóry.

Wskazania do zastosowania polinukleotydów
Polinukleotydy stosowane są w obrębie skóry każdego fragmentu ciała.
Z łatwością mogą być podane w obrębie twarzy, doliny łez, szyi, dekoltu i dłoni.
Dzięki temu, że polinukleotydy są tak wszechstronne oraz bezpieczne w użyciu, znajdą zastosowaniu w przypadku takich problemów jak:
– Utrata elastyczności i jędrności skóry
– Cienie pod oczami
– Widoczne oznaki fotostarzenia
– Brak nawilżenia skóry
– Drobne zmarszczki
– Potrzeba szybkiej regeneracji skóry
– Terapie przeciwstarzeniowe
– Blizny potrądzikowe
– Rozstępy
Efekty zastosowania polinukleotydów
Z uwagi na to, że polinukleotydy stymulują skórę i tkankę podskórną efekt początkowy pojawia się po kilku dniach a efekt końcowy staje się widoczny po kilku tygodniach od wykonania serii zabiegów.
Efekt ten polega na wyraźnym rozjaśnieniu, zagęszczeniu, poprawie kondycji skóry i spłyceniu drobnych zmarszczek. Skóra odzyskuje wyraźny „glow” i jest promienna.
Przeciwwskazania do zabiegu polinukleotydów
– Ciąża i karmienie piersią
– Miejscowe zakażenia skóry
– Aktywna choroba nowotworowa
– Aktywne choroby o podłożu autoimmunologicznym
– Zaostrzenie chorób przewlekłych
– Zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi