• instagram
  • facebook

Polinukleotydy

Zabieg biostymulujący z użyciem polinukleotydów stymuluje i pobudza skórę do zagęszczenia i ujędrnienia. Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA które pobudzają własne możliwości regeneracyjne skóry poprzez działanie na fibroblasty zawarte w skórze. Hamują fotostarzenie i zwalczają wolne rodniki, przyczyniając się do spowolniania procesów starzenia.

Czym są polinukleotydy?

Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Podane do skóry wywierają bezpośredni wpływ na metabolizm fibroblastów oraz jakość macierzy pozakomórkowej, zapewniając fibroblastom odpowiednie warunki do wzrostu.

Dzięki temu polinukleotydy zwiększają jędrność, napięcie i elastyczność skóry, poprawiają strukturę blizn potrądzikowych, rozstępów, działają ochronnie w przypadku objawów fotostarzenia oraz wpływają korzystnie na poziom nawilżenia skóry.

Wskazania do zastosowania polinukleotydów

Polinukleotydy stosowane są w obrębie skóry każdego fragmentu ciała.
Z łatwością mogą być podane w obrębie twarzy, doliny łez, szyi, dekoltu i dłoni.
Dzięki temu, że polinukleotydy są tak wszechstronne oraz bezpieczne w użyciu, znajdą zastosowaniu w przypadku takich problemów jak:

– Utrata elastyczności i jędrności skóry
– Cienie pod oczami
– Widoczne oznaki fotostarzenia
– Brak nawilżenia skóry
– Drobne zmarszczki
– Potrzeba szybkiej regeneracji skóry
– Terapie przeciwstarzeniowe
– Blizny potrądzikowe
– Rozstępy

Efekty zastosowania polinukleotydów

Z uwagi na to, że polinukleotydy stymulują skórę i tkankę podskórną efekt początkowy pojawia się po kilku dniach a efekt końcowy staje się widoczny po kilku tygodniach od wykonania serii zabiegów.
Efekt ten polega na wyraźnym rozjaśnieniu, zagęszczeniu, poprawie kondycji skóry i spłyceniu drobnych zmarszczek. Skóra odzyskuje wyraźny „glow” i jest promienna.

Przeciwwskazania do zabiegu polinukleotydów

– Ciąża i karmienie piersią
– Miejscowe zakażenia skóry
– Aktywna choroba nowotworowa
– Aktywne choroby o podłożu autoimmunologicznym
– Zaostrzenie chorób przewlekłych
– Zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi

Informacje o zabiegu:

Czas trwania zabiegu
30 min
Okres rekonwalescencji
brak
Jak często powtarzać zabieg
w serii 2-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni

FAQ

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg przy użyciu polinukleotydów nie wymaga specjalnego przygotowania.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z użyciem polinukleotydów polega na płytkiej, pod- lub śródskórnej iniekcji preparatu. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu, stąd też dolegliwości bólowe są znikome.

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Kilka godzin po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk w miejscu podania preparatu, który dość szybko ustępuje. Z uwagi na płytkie iniekcje mogą pojawić się drobne siniaczki i wybroczyny, które wchłaniają się przez kilka dni.

Jaki jest okres rekonwalescencji?

Zabieg z użyciem polinukleotydów nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Po jakim czasie widać efekt zabiegu?

Z uwagi na to, iż polinukleotydy stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny efekt pojawia się stopniowo po kilku tygodniach od zabiegu. Efekt początkowo w postaci rozjaśnienia i nadania skórze blasku jest widoczny już po kilku dniach od podania preparatu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg z użyciem polinukleotydów należy wykonać w serii. Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Po tym okresie można wykonać tzw. zabieg przypominający co 3-6 miesięcy w celu podtrzymania efektów.

Ile czasu utrzymuje się efekt zabiegu?

Z uwagi na to, że polinukleotydy stymulują skórę do własnych procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu i elastyny efekt utrzymuje się dość długo, nawet do dwóch lat. W celu podtrzymania efektów warto wykonać zabieg podtrzymujący.

Czy polinukleotydy można stosować pod oczy?

Zabieg z użyciem polinukleotydów jest skutecznym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem cieni pod oczami, cienką, atroficzną skórą i zmarszczkami. Po serii 3-4 zabiegów skóra pod oczami staje się zauważalnie jaśniejsza, jędrniejsza i gęstsza a zmarszczki spłycają się. W porównaniu do kwasu hialuronowego, polinukleotydy nie wiążą wody, stąd też obrzęk pozabiegowy nie występuje.

Jaka jest różnica między polinukleotydami a „wypełniaczem”?

Polinukleotydy pobudzają regenerację skóry, wychwytują wolne rodniki, zwalczają efekty fotostarzenia oraz indukują syntezę kolagenu. Dzięki temu efekt po zabiegu z użyciem polinukleotydów polega na bardzo naturalnej odbudowie rysów twarzy, zagęszczeniu skóry, rozjaśnieniu cieniów pod oczami oraz wypłycaniu zmarszczek i blizn potrądzikowych.
Skontaktuj się z nami

    Stay Healthy
    Przegląd prywatności

    Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.