• instagram
  • facebook

Płytka paznokcia

Podczas zabiegu podolog dokona diagnozy paznokci, ustali plan terapii a następnie specjalistycznymi narzędziami bezboleśnie opracuje płytki paznokciową. W zależności od przyczyny problemu zostanie dobrany odpowiedni preparat do kontynuacji terapii w warunkach domowych. Jeśli jest potrzeba kontynuacji terapii u dermatologa – w Centrum Medycznym Stay Healthy zadbamy o profesjonalną opiekę i odpowiednie leczenie.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej polega na jej odbudowie, przywracając jej naturalny kształt. Zabieg ten stosowany jest w przypadku uszkodzonych mechanicznie paznokci, które uległy deformacji, odklejają się od łożyska, łamliwych lub rozdwajających się.

Do rekonstrukcji płytki paznokciowej używana jest specjalna masa o działaniu grzybo- i bakteriobójczym. Tym sposobem uszkodzony wcześniej paznokieć odzyskuje naturalny kształt, kolor, strukturę a łożysko chronione jest przed czynnikami zewnętrznymi. Uszkodzenie paznokci może mieć różną etiologię, od uszkodzeń mechanicznych po zmiany chorobowe. Bardzo ważne, aby zmieniony chorobowo paznokieć wcześniej wyleczyć i oczyścić a dopiero w następnym kroku poddać go rekonstrukcji. Rekonstrukcja płytki paznokciowej chroni paznokieć i tkankę otaczającą przed podrażnieniem mechanicznym a stosowany specjalistyczny żel odpowiednio się dopasowuje i pracuje, aby nie przeszkadzać podczas pracy mięśni palców stóp.

„Zmiany w obrębie płytki paznokcia mają wiele przyczyn. Do najczęstszych należą jednak zakażenia bakteryjne i grzybicze.”

FAQ

Jakie problemy kwalifikują do rekonstrukcji?

Zabieg rekonstrukcji najczęściej stosuje się kiedy dojdzie do uszkodzenia płytki na skutek urazów mechanicznych -złamanie, oderwanie lub uszkodzenie paznokcia i ma na celu przywrócenie naturalnego wyglądu płytki oraz zapewnienie odpowiedniego wsparcia. Innym wskazaniem do wykonania zabiegu rekonstrukcji są wady wrodzone, jak różnego typu deformacje czy kruchość paznokci.

Czy przed zabiegiem rekonstrukcji muszę wykonać dodatkowe badania?

Wizyta u podologa rozpoczyna się od wywiadu i badania palpacyjnego. Paznokcie są oceniane pod kątem kształtu, grubości, kolorystyki oraz rodzaju zniszczenia płytki. Czasami należy wykonać dodatkowe badania np. mykologiczne.

Czy jest możliwość, że problem z paznokciem może wymagać dalszego leczenia u dermatologa?

Tak, jeśli badanie mykologiczne wskaże obecność grzybów, Podolog kieruje pacjenta do lekarza specjalisty Dermatologa by ten na podstawie wyników mógł zastosować odpowiednie leczenie.

Jakie są zalecenia dotyczące pielęgnacji paznokci po rekonstrukcji?

Paznokieć z rekonstrukcją zachowuje się tak jak naturalna płytka – można go piłować i malować. Maksymalny okres użytkowania sztucznego paznokcia wynosi 6 – 8 tygodni.
Skontaktuj się z nami

    Stay Healthy
    Przegląd prywatności

    Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.