W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Strefa dermopielęgnacji

Stay Healthy / Dermatologia / Strefa dermopielęgnacji

Pielęgnacja skóry i włosów

Część codziennych rytuałów, której każdy z nas poświęca choćby kilka minut każdego dnia.

Pamiętajmy, że prawidłowa pielęgnacja jest sprawą indywidualną, powinna być dobrana względem wieku, rodzaju skóry, schorzeń dermatologicznych itd. a przede wszystkim opierać się na niezbędnym minimum.

Najbardziej powszechne są zaburzenia związane z zasypianiem oraz z ciągłym, nieprzerwanym snem. Wynikają one z długotrwałego obciążenia psychicznego wywołanego np. stresem. Ponadto, negatywny wpływ na sen mogą mieć: zespół niespokojnych nóg, bóle w nocy, zaburzenia oddechu podczas snu (bezdech senny). Zaburzyć sen mogą również niektóre leki, tryb życia i nieregularne godziny pracy.

Jeśli pragniesz zrobić porządek ze swoimi kosmetykami, nie wiesz dokładnie jak je stosować lub czujesz, że są nieodpowiednio dopasowane zabierz je ze sobą na wizytę dermopielęgnacyjną!

Skóra każdego z nas jest nieco inna, różni się nie tylko kolorytem lecz także grubością warstwy rogowej, ilością porów, nasileniem łojotoku, unaczynieniem i wrażliwością. Grunt, aby odpowiednio dobrać kosmetyki i każdorazowo dopasować je do problemów.

Pod okiem dermatologa przeanalizujemy rodzaj i skład codziennych kosmetyków, wyeliminujemy te zbędne i wspólnie ustalimy codzienny plan pielęgnacji. Pomocne w tym będą przygotowane przez lekarza ankiety, które dokładnie określą codzienne przyzwyczajenia kosmetyczne oraz oczywiście rozmowa w cztery oczy z dermatologiem.

W Stay Healthy proponujemy pierwsze na rynku medyczne porady pielęgnacyjne.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ