W Stay Healty wierzymy, że zdrowie skóry to nie tylko dermatologia oraz odpowiednia pielęgnacja lecz także zdrowie i harmonia całego organizmu.

Ostatnie wpisy
Search
 

Strefa trądziku

Stay Healthy / Dermatologia / Strefa trądziku

Trądzik (acne vulgaris)

Choroba bardzo powszechna, która dotyczy niemal każdego z nas.
JAK ROZPOZNAĆ TRĄDZIK

Charakteryzuje się występowaniem zaskórników, grudek, krost oraz innych zmian zapalnych, które gojąc się pozostawiają uciążliwe przebarwienia pozapalne oraz blizny. Trądzik lokalizuje się w miejscach o nasilonym łojotoku, czyli głównie na twarzy oraz w obrębie pleców i barków. Często jest przyczyna wstydu i zaniżonej samooceny.

PRZYCZYNY

Zaskakujące jest to, iż coraz więcej dorosłych kobiet walczy z tą dolegliwością, często z miernym efektem. Problem polega na tym, iż trądzik jest chorobą przewlekłą, na którą składa się mnóstwo aspektów osobistych (wiek, płeć, hormony i w końcu genetyczne uwarunkowania) ale także – i o tym często zapominamy – wiele różnych czynników zewnętrznych (pielęgnacja, styl życia, dieta, jakość żywności, poziom stresu, powietrze, jakość wody i cała reszta otaczającego nas świata). Właśnie dlatego ta przykra dolegliwość stanowi świetny przykład podejścia holistycznego.

CZĘSTO POPEŁNIANE BŁĘDY

Osoby dotknięte trądzikiem często wpadają w błędne koło, kupując coraz to inne preparaty pielęgnacyjne i stosując mnóstwo zbędnych, często nieprawidłowo dobranych kosmetyków, nasilających łojotok i działających komedogennie.

Terapia trądziku

Leczenie miejscowe

Leczenie doustne

Zabiegi uzupełniające (tu link do peelingów chemicznych)

Dermopielęgnacja

Dermopielęgnacja Leczenie powikłań potrądzikowych, np. blizn i przebarwień

W terapii trądziku liczy się wczesne wdrożenie leczenia, aby zapobiec powstaniu blizn i przebarwień pozapalnych.
Na terapię trądziku składa się nie tylko wdrożenie odpowiedniej farmakoterapii – polega ona przede wszystkim na odpowiedniej edukacji na temat należytej pielęgnacji i dobrania dermokosmetyków.

Terapia trądziku wymaga od pacjenta cierpliwości oraz skrupulatności.

Indywidualne podejście

W Stay Healthy zajmujemy się kompleksowym leczeniem trądziku i ustaleniem jego przyczyn.

Staramy się uwzględnić każdy aspekt wpływający na tę chorobę i dobrać odpowiednią, indywidualną terapię dla każdego pacjenta.

Dlatego tak ważna dla nas jest odpowiednia rozmowa z pacjentem podczas pierwszej wizyty.

Przy pomocy odpowiedniej ankiety zbieramy dokładny wywiad środowiskowy, poznajemy codzienną dietę i styl życia, a także diagnozujemy ew. zaburzenia hormonalne, zlecamy potrzebne badania.

Wcześnie wdrożona terapia pozwola zastosować najmniej inwazyjne, ale najskuteczniejsze leczenie.

Początkowe efekty terapii widoczne są juz po 2-3 tygodniach. Nam natomiast zależy na długotrwałej poprawie wyglądu skóry, Dlatego lekarz często zaleca stosowanie tzw. leczenia podtrzymującego.

W Stay Healthy zaopiekujemy się każdym trądzikiem - zarówno młodzieńczym jak i tym u osób dorosłych.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ