Search
 

Strefa bólu neuropatycznego

Stay Healthy / Prywatne: Neurologia / Strefa bólu neuropatycznego

Polineuropatia

Określenie pochodzi z języka greckiego i oznacza “dużo chrych nerwów”.
Polineuropatia powoduje, że bodźce w naszym ciele nie są przekazywane w sposób prawidłowy, w szczególności dotyczy to kończyn dolnych. Choroba może mieć bardzo różne przyczyny. W naszej szerokości geograficznej najczęstszą z nich jest cukrzyca (diabetes mellitus). Kolejnymi przyczynami mogą być: wysoka konsumpcja alkoholu, niedobór witamin z grupy B, choroby zapalne, choroby nowotworowe, skutki uboczne stosowania niektórych leków, śpiączka, podłączenie do respiratora. Polineuropatia występuje także na podłożu genetycznym.
Do objawów choroby w zakresie kończyn należą

Cierpnięcie kończyn (parastezje)

Uczucie palenia (burning feet)

Nadwrażliwość na dotyk

Skurcze mięśni

Wysypka

Bóle, bóle kłujące

Procesy chorobowe doprowadzają do znacznych ograniczeń w życiu codziennym.

Plan leczenia

Przy wielu rodzajach polineuropatii istnieją skuteczne metody leczenia.

Pierwszy krok - diagnostyka

Zagrożeniem jestosłabienie siły mięśniowej kończyn, niedowład, zanik mięśni w nogach wraz z zaburzeniami chodu, aż do całkowitej niemożliwości poruszania się. Dlatego bardzo ważna jest szybka diagnostyka neurologiczna z wykonaniem badań takich jak: ENG, EMG, SSEP, MEP ultrasonografia nerwów.

Kompleksowa opieka

W przypadku polineuropatii cukrzycowej przez wyrównanie poziomu hemoglobiny glikowanej (HbA1c) oraz kwasów α-liponowych, wraz z terapią wysokotonową „Hochton” można stosunkowo szybko uzyskać poprawę w zakresie wielu wyżej wymienionych dolegliwości, a nawet całkowicie wyeliminować niektóre z nich.

Metody, którym możesz zaufać

Terapia wysokotonowa jest skuteczną metodą leczenia, oferowaną również przez Stay Healthy. Skuteczność tej metody potwierdzona jest badaniami i wynosi 75%.

Nasze Centrum Medyczne zapewnia pełen plan leczenia dla osób dotkniętych polineuropatią, na który składają się dodatkowo elementy z medycyny ortomolekularnej oraz ziołolecznictwa.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ